האם בוטים יחליפו עובדים בעסק?

לחצו על החץ

מה תקראו במאמר?

בוט הינו סוג של רובוט שנועד לעשות פעולות במגוון תחומים, הבוט מתוכנת לרוב ע”י מפתח שמתמחה בנושא ובא לייעל תהליך מסוים.

ישנם מגוון רחב של בוטים, נתמקד היום ב-2:

1. צ’אט-בוט

הוא רובוט שמנהל שיחות אוטומטיות בשם העסק עם צרכני השירותים שלו  בפלטפורמות כמו פייסבוק, אינסטגרם, וואטסאפ, אתר החברה ועוד.

באמצעות הבוט ניתן לתת מענה ללקוחות, לספק להם מידע ולהניע אותם למגוון פעולות.

ארגונים ועסקים משתמשים בו כדי לתקשר ביעילות עם קהל היעד שלהם, לאסוף לידים, להנגיש שירותים ללקוח, לשפר את חווית הלקוח ולהגדיל את המכירות.

באמצעות הבוט ניתן לתת מענה ללקוחות, לספק להם מידע ולהניע אותם למגוון פעולות.

אין ספק שבוט שבנוי טוב בעסק יכול מאוד לקצר את זמן התגובה, לתת מענה 24/7, לתרום לחווית המשתמש ולשפר משמעותית את חווית המשתמש, אבל אנחנו צריכים להבין שבוט לעולם לא יוכל להחליף את האדם בכל התחומים, האדם נותן תחושה אמיתית, שיש מישהו שאפשר לסמוך עליו, שאפשר לתת בו אמון, שאפשר לשאול אותו לגבי דברים נקודתיים שהם יותר נישתיים וקטנים.

לדוגמא:

בוט שיתן מענה ללקוחות לגבי מוצרי תיירות, בהחלט יכול לעשות עבודה טובה ולתת מענה נקודתי למרבית השאלות, אבל הוא לעולם לא יוכל לכסות את כל השאלות ואת כל המקרים, ומי שמשתמש רק בבוט ולא משכיל לשלב אותו עם בני אדם יפסיד את לקוחות הזנב הארוך שלו, שלהם יש בקשות מאוד מיוחדות והרבה פעמים הרווח הכי גדול נמצא שם.

כלי מתאים: ManyChat

הינה פלטפורמה שמספקת שירותי צ’אט-בוט לפייסבוק, אין צורך בידע תכנותי כדי להפעיל אותה, אבל בהחלט צריך ללמוד אותה ואיך בונים עץ התקדמות ותהליך עבודה נכון.

זמן הכנת בוט ראשוני לאדם עם רקע במחשבים וללא רקע בתכנות, 120 שעות עבודה.

2. בוט פעולה לרשתות החברתיות

הוא רובוט שמבצע עבורנו פעולות שאמורות לחקות פעולות של אדם.

באמצעות הבוט ניתן לבצע פעולות רבות כמו מעקב אחר לקוחות חדשים, הורדת עוקב, צירוף לקבוצה, ביצוע לייקים, ביצוע תגובות, שליחת הודעות אוטומטית, והכל ללא מגע יד אדם.

הבוט נועד בכדי לעזור לנו לגדול ברשתות החברתיות ויכול לשפר פלאים את הנוכחות הדיגיטלית שלנו, אבל אדם צריך להשגיח על הבוט, לבצע שינויים בהגדרות כדי שהרשתות החברתיות לא יעלו על כך שהפעילות היא אוטומטית.

לדוגמא:

ניהול דף אינסטגרם עסקי, בעזרת הבוט אפשר לגדול באלפי עוקבים חדשים מדי חודש, אבל מישהו צריך לעבור מדי פעם על הבוט ולוודא שהוא עושה את הפעולות הנכונות, שהעוקבים שהוא מביא באמת עונים על ההגדרה שלנו ולדאוג לשנות את ההגדרות, אחרת אינסטגרם יכולים לעלות על הפעילות האוטומטית ולחסום את המשתמש.

כלי מתאים: Jarvee

הינו ממשק שדרכו ניתן לנהל פעולות אוטומטיות לרשתות החברתיות, הממשק עובד כמעט עם כל הרשתות החברתיות והוא נחשב למקצועי ביותר בתחום ונותן המון אפשרויות מתקדמות. ניתן להגדיר בדיוק את המטרות [משתמשים, האשטגים, תחומי עניין] והבוט מבצע את הפעילות שתבחרו באופן אוטומטי למטרות שהגדרתם.

הערה חשובה:

לא מומלץ להשתמש הבוטים מסוג זה מפני שהם עלולים להביא לחסימת החשבונות. הרשתות החברתיות מנסות למגר את תופעת הבוטים והרשום הוא לצורך דוגמא והבנת הנושא.

זמן הכנת בוט ראשוני לאדם עם רקע במחשבים 55 שעות עבודה, אבל מכיוון שיש כל כך הרבה אפשרויות כדי לנסות ולדמות פעולות של אדם, יש צורך בהרבה שעות של ניסוי וטעיה.

בשורה התחתונה, בוטים הם כלי חשוב מאוד בעולם הדיגיטלי, ועסק שרוצה לגדול בצורה מהירה ואיכותית לרוב יעדיף להשתמש בהם, הבוט בא לשרת מטרה מסוימת, לייעל תהליכים ולהוסיף ערך אך הוא לא תחליף לאדם.

כותב התוכן:

עידן שמואל מנכ”ל ומייסד STRA – ייעוץ פורץ דרך! בעל תואר שני עם התמחות בשיווק דיגיטלי, ניסיון בתפקידי סמנכ”ל ומנכ”ל בחברות בינלאומיות. stra.co.il

האם המאמר עיניין אותך?
Sharing Is Caring
שיתוף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אם אתה כבר כאן

פיתוח אישי, לימוד העשרה והשראה
הם הדרך הנכונה להצלחה!

כבר במילוי הטופס תקבל למייל מאמר על התכונה החשובה ביותר שצריך לאמץ בשנת 2021
מלא את הפרטים ותדאג לא לפספס תוכן חשוב
בואו נעבוד יחד
קורס שיווק דיגיטלי 1 על 1

לא מדובר בקורס דיגיטלי – אתם שותפים מלאים לתהליך הלמידה. החומר נקבע בהתאם לידע שלכם, ולקצב שלכם. בקורס נצלול יחד לעומק מערכות הפרסום המתקדמות של פייסבוק ואינסטגרם.

״להשקעה בלימוד ובידע, יש את התשואה הגבוהה ביותר״

תודה!

כך אני מבין איזה תוכן מעניין יותר, ויודע על אילו נושאים לכתוב.

מבטיח שכל הצבעה נלקחת בחשבון

תודה!

כך אני מבין איזה תוכן פחות מעניין, ויודע על אילו נושאים לכתוב פחות.

מבטיח שכל הצבעה נלקחת בחשבון

תודה שבחרת
להרשם לניוזלטר שלי

מבטיח שכל מייל יהיה מלא בערך

מעוניינים להכיר? ניתן לקבוע שיחת הכרות ביומן שלי