פרק 52 - האופן בו אנחנו מקבלים החלטות

בחרו את הפלטפורמה האהובה עליכם

פרק 52 בפודקאסט דן בנושא של האופן בו אנחנו מקבלים החלטות. בפרק התארח לבן על שחור התארח בן ליבה.

בן הוא מייסד מכון MSC ומאמן בכיר.

תהליכי קבלת החלטות הם דבר חשוב מאוד. לא לכולם קל להגיע להחלטות. כאשר אנחנו רוצים להחליט אנחנו צריכים להתחשב בהרבה גורמים שונים וגם להתמודד עם אתגרים רגשיים, עם המציאות ועם אילוצים שונים שהיא כופה עלינו. בעולם אידאלי כולנו היינו מחליטים לפי מה שנוח וטוב לנו – אך המציאות הרבה יותר מורכבת ומכך ופעמים רבות, כאשר אנחנו צריכים לקבל החלטה או בחירה אנחנו נאלצים להתפשר.

על האופן בו אנחנו מקבלים החלטות והקשר של זה לעולם השיווק והעסקים

קיים קשר ישיר בין תהליכי קבלת החלטות ובין עולם השיווק והעסקים. כאשר אנחנו מנהלים עסקים או עוסקים בשיווק עיקר העבודה שלנו היא להחליט ולבחור בחירות שונות מאיזה עובדים יהיו לנו בעסק ועד באיזה אופן נשווק אותו או נפנה לקהל היעד שלנו. אנשים רבים חוששים להחליט והם קופאים – כך שהם לא מסוגלים להגיע לאף החלטה.

למעשה, הדרך בה אנחנו מחליטים צריכה להיות מדויקים ואיכותיים מאוד. עלינו להגיע לנושא של תהליכי קבלת החלטות ממקום מאוזן בו אנחנו סומכים על עצמנו ועל הסביבה שלנו. ניהול העסק שלנו ותהליכי השיווק שלנו דורש מאתנו לדייק את הבחירות שלנו. ככל שנבחר בחירות מדויקות יותר כך נוכל להגיע לרמת הצלחה גבוה יותר.

בסופו של דבר עשיית עסקים היא אמנות לכל דבר. כאשר אנחנו רוצים להתמקצע באופן בו אנחנו עושים עסקים ומשווקים את העסק שלנו אנחנו צריכים לשכלל ולשפר מאוד את האופן שבו אנחנו מחליטים. ככל שנחליט החלטות נחרצות יותר מצד אחד אך לא נפחד להתייעץ עם הקולגות שלנו מצד אחר – כך איכות ההחלטות שלנו תהיה גבוה יותר.

חשוב לדעת להיות שלמים עם תהליכי קבלת החלטות שקיבלנו ולעמוד אחריהם – כי רק כך נוכל להוכיח את עצמנו. הססנות יכולה לגרום לנו לנזק רב וחשוב לדעת להימנע ממנה.

נושאים מתוך הפרק:

החלטות בחיים למה זה תמיד נשמע קשה? האם ההחלטות הם רציונאליות או אמוציונליות? איפה מוצאים את התשובה בקבלת ההחלטות האם כדאי להתייעץ ועם  מי? איך מתמודדים עם פחדים וחששות בקבלת ההחלטות? 7 עצות קונקרטיות לקבלת החלטות. לאתר של בן

בחרו את הפלטפורמה האהובה עליכם

תוכנית ההכשרה

בואו נעבוד יחד

״להשקעה בלימוד ובידע, יש את התשואה הגבוהה ביותר״