אתם מצליחים לחדור את הרעש?

לחצו על החץ

מה תקראו במאמר?

העולם רועש, התחרות על תשומת הלב של הלקוחות הולכת ונהיית קשה יותר. על כל זוג עיניים או זוג אוזניים יש המון מפרסמים שמוכנים לשלם מחיר גבוה בכדי לזכות בתשומת הלב של הלקוחות. וזה בדיוק מה שנקרא רעש פרסומי.

בעולם של רעש פרסומי שהולך וגובר, אנשים מתחילים להיות אדישים לפרסומות, כל כך אדישים עד שלרוב הם אפילו זוכרים איזה פרסומות הם ראו, כל זה בגלל הרעש הגדול.

רעש פרסומי רק הולך וגדל

רוב המפרסמים בוחרים להמשיך עם אותה האסטרטגיה הפרסומית, ונבלעים בתוך הבלגן האטומי של עולם הפרסום.

בכדי להבין מה עדיף לעשות, ואיך בעצם אנחנו הולכים להתגבר ולחדור את הרעש, חשוב קודם שנבין את הלקוח שלנו. עלינו להבין את דרכי החשיבה שלו, דרכי החיפוש שלו ומה הוא עושה בשעות הפנאי.

אנשים שונאים פרסום, הם שונאים שמנסים למכור להם. הפרסום בדרך כלל מופיע ומפריע להם לצרוך את התוכן אותו הם רוצים לצרוך. 

רועי ריבק

רוב החברות והעסקים נוקטים בשיטת הפרסום הזאת.

הפיראטים של הפרסום – בים של רעש פרסומי

״פפסי״, לצד חברות רבות, נוקטות באותה אסטרטגיה פרסומית שאני אוהב לכנות ״פיראטים של הפרסום״. מדובר באותם המפרסמים שמנסים בכל עת “לגנוב״ את תשומת הלב של קהל הלקוחות שלהם. בדרך כלל אסטרטגית הפרסום הנ״ל תדרוש מהעסק משאבים רבים ברכש מדיה, ושימוש בטקטיקות קריאייטיביות, בכדי לנסות להתבלט מעל הרעש הגדול. כך יוכלו לייצר זכירות של המסר אותו הם רוצים להעביר למרות הרעש הפרסומי. אך כשמדובר בעסקים קטנים ובינוניים, השיטה הזאת לרוב נכשלת, מפני שהמיעוט במשאבים גורם להם להיבלע בתוך עולם רעש פרסומי. 

״הפיראטים של הפרסום״

אל תפריעו לגולש בדרך לתוכן, היו התוכן בעצמכם

במקרים כאלה, הדרך הטובה ביותר לנצל את תקציב השיווק והפרסום, הוא לעבור מטקטיקת ״הפיראטים של הפרסום״ לטקטיקת של יצירת תוכן. במקרה הזה אנו לא נהיה אותו המפרסם שמפריע בדרך לתוכן הנחשק, אלא נהיה בעצמנו התוכן הנחשק. כך נחזק את הקשר עם הלקוח, נחזק את האמון שלו בנו, ונבנה תדמית של מקצוענות ושל אוטוריטה בתחומינו.

חשוב שנכנס לראש של הלקוחות

נצא לרגע מה״בועה״ של עולם הפרסום והשיווק ונבין – אנשים לא נכנסים ליוטיוב בכדי לראות פרסומות, הם נכנסים בכדי לצרוך תוכן, בשביל לחפש פתרון. אנשים לא נכנסים לפייסבוק בכדי לרכוש, הם נכנסים לפייסבוק בשביל לתקשר עם קהילות, לדון בנושאים שמעניינים אותם, ללמוד ולעשות Fun. אנשים נכנסים לפינטרסט בשביל לקבל השראה, אנשים נכנסים לטיק טוק בשביל לבדר את עצמם, ולאינסטגרם בשביל להתעדכן בכל מה ש״חם״ ״טרנדי״ וקרה ב-24 שעות האחרונות בסטורי. 

להתגבר על הרעש

הפרסומות הן כדרך אגב, אבל אם תהיו התוכן שלשמו אנשים נכנסים לכל הפלטפרומות, ולא ״הפיראטים״ שמנסים לגנוב את תשומת הלב – עלויות רכש המדיה שלכם יצטמצמו, ערך המותג שלכם יעלה וההחזר השקעה יגדל. כך תצליחו להתרומם מעל הרעש הגדול שנוצר, ולזכות בזכירות ובהעברת המסרים לקהל היעד, גם בעולם של רעש פרסומי.

האם המאמר עיניין אותך?
Sharing Is Caring
שיתוף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אם אתה כבר כאן

פיתוח אישי, לימוד העשרה והשראה
הם הדרך הנכונה להצלחה!

כבר במילוי הטופס תקבל למייל מאמר על התכונה החשובה ביותר שצריך לאמץ בשנת 2021
מלא את הפרטים ותדאג לא לפספס תוכן חשוב
בואו נעבוד יחד
קורס שיווק דיגיטלי 1 על 1

לא מדובר בקורס דיגיטלי – אתם שותפים מלאים לתהליך הלמידה. החומר נקבע בהתאם לידע שלכם, ולקצב שלכם. בקורס נצלול יחד לעומק מערכות הפרסום המתקדמות של פייסבוק ואינסטגרם.

״להשקעה בלימוד ובידע, יש את התשואה הגבוהה ביותר״

תודה!

כך אני מבין איזה תוכן מעניין יותר, ויודע על אילו נושאים לכתוב.

מבטיח שכל הצבעה נלקחת בחשבון

תודה!

כך אני מבין איזה תוכן פחות מעניין, ויודע על אילו נושאים לכתוב פחות.

מבטיח שכל הצבעה נלקחת בחשבון

תודה שבחרת
להרשם לניוזלטר שלי

מבטיח שכל מייל יהיה מלא בערך

מעוניינים להכיר? ניתן לקבוע שיחת הכרות ביומן שלי